Barion Pixel

Lambéria plafonra: rögzítési útmutató


Könnyen kezelhető, egyszerűen rögzíthető és impozáns megjelenésű mennyezet burkolatot keres? Akkor a fa lambéria plafonra tökéletes választást jelent!

Részletes útmutatónkból megismerheti a felrakás lépéseit és megtudhatja, hogyan kerülhetőek el a leggyakoribb hibák.

Miért jó választás a lambéria plafonra?

A fa lambéria népszerű fal- és mennyezetburkolat, amely barátságos, otthonos atmoszférát kölcsönöz bármely belső tér számára. Előnyei azonban nem állnak meg az impozáns megjelenésnél. A következőkben összefoglaltuk, miért kiváló választás a lambéria plafonra.

Környezetbarát

Kevés olyan környezetkímélő építőanyag érhető el, mint a lambéria. Az alapanyagot jelentő fák nagy mennyiségű szén-dioxidot képesek megkötni, így kedvező környezeti hatást gyakorolnak. Ráadásul felhasználásuk mindennemű károsanyag kibocsátástól mentes.

Saját kezűleg is felrakható

A lambéria plafonra és falakra is egyszerűen rögzíthető. Megfelelő felkészüléssel akár saját kezűleg is elvégezhető a burkolás, így megtakarítható a magas munkadíj. További előny, hogy saját időbeosztása szerint végezheti el a munkafolyamatot, így elkerülhető a szakember leterheltsége miatti esetleges csúszás.

Időtálló

Kínálatunkban kizárólag magas minőségű, skandináv államokból importált borovi és lucfenyő lambéria érhető el. A 10-12% nedvességtartalmú, kártevő-mentesített és csiszolt felületű lambériák garantáltan időtálló burkolóanyagok.

Természetes

A lambéria mennyezet és falburkolat természetes és mutatós megjelenést nyújt. Tökéletes választás azokba az otthonokba, üzlethelyiségekbe és irodába, ahol fontos a csalogató és barátságos atmoszféra.

A lambéria felrakása plafonra lépésről-lépésre

Szerencsére a lambéria felrakása plafonra az egyszerűbb barkácsfeladatok közé tartozik, így az alábbi lépések követésével akár saját kezűleg is elvégezhető. A tökéletes végeredmény érdekében ügyeljen az instrukciók pontos betartására.

1. Szükséges alapanyagok beszerzése

Első lépésként fontos beszerezni a szükséges alapanyagokat. A következőkre lesz szüksége:

Fontos, hogy a faanyagot rögzítés előtt pihentesse a felszerelendő helyiségben. Általában 1-2 nap elegendő, azonban borovi esetén hosszabb idő, körülbelül 1 hét szükséges az akklimatizálódáshoz.

2. Keret elkészítése

A következő lépésben szükséges megalkotni a keretet, vagyis azt a vázszerkezetet, amelyhez rögzíthetők később a lambéria panelek. Ehhez javasolt 3*5 centiméteres párnafákat (más néven egalizált tetőléceket) választani.

Két lehetőség közül választhat a keret rögzítésekor:

  • Rögzítés a plafonhoz: A tetőléceket minimum 10*80-as dübelek segítségével rögzítheti közvetlenül a plafonhoz. Fontos, hogy maximum 40-50 centiméter távolságra legyenek egymástól a lécek. Mivel a lambéria elemek a vázszerkezetre fekszenek el, így kritikusan fontos, hogy a keret elemei vízszintesek legyenek. Használjon vízszintmérőt vagy lézeres szintezőt a síkfelület megteremtéséhez! Szükség esetén faékekkel korrigálható a keret egyenlőtlensége. Továbbá fontos, hogy a párnafák végei között legyen pár centiméternyi távolság, ez segíti a fa szellőzését.
  • Rögzítés az oldalfalakhoz: A másik rögzítési lehetőséget jelenti a keret oldalfalakhoz történő rögzítése. Ez általában egyszerűbb szintezést és rögzítést tesz lehetővé. Kisebb felületek esetén ezt a megoldást javasoljuk.

3. Lambéria felrakása plafonra klipszekkel

Míg a múltban jellemzően szegekkel rögzítették a lambéria burkolatot, manapság sokkal elterjedtebb a klipszek használata. Ezek a csekély összegért megvásárolható rögzítőelemek szögek segítségével erősíthetőek a párnafákhoz. Először rögzítse a klipszet a lambéria hornyába, majd szöggel erősítse a kapcsot a párnafához.

Rögzítés közben szükséges lehet a lambéria elemek méretre vágására. Fokozottan ügyeljen arra, hogy a vágás mentén ne sérüljön a faanyag. Javasoljuk, hogy a következő sort minden esetben a levágott darabbal kezdje és kerülje a torlódások egy vonalban történő használatát.

Sok, általunk forgalmazott lambéria 4 oldalon nút-féderes kialakítású, az ilyen termékek használatakor sokkal könnyebben tudjuk megoldani a hosszirányú toldásokat.

4. Profilléc felhelyezése és kezelés

Az esztétikus végeredmény érdekében a széleken, tehát ahol a plafon és az oldalfalak érintkeznek, szükséges takaróléceket felhelyezni. Használjon bognárfejű szögeket a profilléc rögzítéséhez. Végül pedig használjon viaszos vékonylazúrt vagy lakkot a lambéria kezeléséhez!

Mennyezeti lambéria festése

Így kerülhetők el a gyakori hibák

Bár a lambéria plafonra és falra is könnyen felszerelhető, mégis van pár gyakori hiba, amelyeket érdemes elkerülni. Ismerje meg azokat a barkács bakikat, melyek a legtöbbször fordulnak elő.

  • Gyakran előfordul, hogy felszerelés előtt nem hagyják eleget pihenni a lambériát. A faanyagnak akár 2 hétre is szüksége lehet, hogy megszokja az adott helyiség klímáját. Ez különösen akkor problémás, ha szegekkel rögzítik a lambériát, amely a hő hatására szálanként 2-3 millimétert is dilatálhat idővel. A mozgás hatására kiszakadhat a szeg. Kövesse az adott fa típusnál szükséges előírásokat és hagyjon időt a lambériának a klíma megszokásához!
  • Szintén problémás lehet a párnafák szoros egymáshoz illesztése. Dilatációs rés hiányában a rögzítő váz elemei képtelenek tágulni a párásabb téli időszakban. Minden esetben ügyeljen arra, hogy a párnafák között maradjon pár centi távolság!
  • Az egyoldali festés hatására a lambériát kizárólag az egyik oldalon éri nedvesség. Ennek hatására deformálódhat a faanyag. Javasolt a rögzítést megelőzően mindkét oldalt lefesteni a teknősödés elkerüléséhez.

Tekintse meg lambéria termékeinket!

Segíthetünk?

Helpdesk
Telefon

Kérjen visszahívást!

Kérjük, adja meg telefonszámát és a kérdéses termékkört, és a megfelelő kollégánk visszahívja önt!

    E-mail

    Írjon nekünk

    Kérjük, adja meg adatait és kollégánk megkeresi kérdésével, észrevételével kapcsolatban!